Fyra uppläggningsfat, tre fingerborgar, sockerskål med lock, fyra skålar, skål på fot, tolv assietter (diameter 17,5 cm), tolv assietter (diameter ca 15,5 cm), nio mattallrikar, tekanna samt tolv kaffekoppar med fat.
Bruksslitage. Tekannans lock med nagg. En kaffekopp samt ett kaffekoppsfat med mindre nagg. 20 delar andrasortering.