Fanerad med bonad björk. Dörrpar med handtag av patinerad metall. Etikettmärkt. Bredd ca 128, djup ca 43, höjd ca 132 cm. Nyckel finns.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Några fanerskador.