GRÖTSKÅL, tenn, Gustaf Wilhelm Lindberg, Örebro 1851.

Sidorna med ledade hänklar. Längd 23, bredd 22, höjd 17,5 cm.

Slitage. Skador. Lagningar.

Utropspris
1 500 SEK