HELENA TYNELL, GLASSKULPTUR. Mångång. Signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. Formgiven 1973.
Klart, blått, grönt och svart glas. Etikettmärkt. Diameter 33 cm, höjd ca 12 cm.
Smärre nagg.