FAT, porslin, Sèvres, Louis Philippe, Frankrike 1846,
Polykromt målad dekor, förgyllningar, turkos glasyr, märkta Sevres 1846 i blått och Louis Philippe i grönt samt Chateau des Tuileries i rött, diameter 24 cm
Slitage. Smärre färgbortfall. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.