FAT, porslin, Sèvres, Louis Philippe, Frankrike 1846,

Polykromt målad dekor, förgyllningar, turkos glasyr, märkta Sevres 1846 i blått och Louis Philippe i grönt samt Chateau des Tuileries i rött, diameter 24 cm

Slitage. Smärre färgbortfall. Märken.

Utropspris
3 000 SEK