Fasettslipad citrin ca 36 ct (ca 25 x 25 mm) och gammelslipade diamanter. Stämplat GFM Gunnar Fahlström AB, Hovjuvelerare Stockholm. Något otydlig årsstämpel, möjligen H8, 1934. Total vikt ca 16 gram. Total höjd 45 mm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.