Ek. En låda i sarg. Baslusterformade ben. Kopplad benställning. Längd 186, bredd 72, höjd 76 cm.
Slitage. Torrsprickor. Renoverad. Kompletterad med bl a senare låda. Skador/Avslag. Repor. Fläckar. Märken. Förstärkningar. Delvis maskstungen.