"Miró graveur I 1928-1960", Jacques Dupin, Daniel Lelong, 1984, med två osignerade färgträsnitt, samt "Joan Miró Litographies I", Michel Leiris, Fernand Mourlot, Weber Genf, 1972, med elva osignerade litografier.
Bruksskick. Smärre reva, repor och veck på omslag.