DEKORATIONSURNA, silver, filigran, Persien, 1900-talets första hälft.

Förgyllda detaljer. Höjd 25 cm.

Krönande dekorationer med smärre skador. Anlupen. Slitage i förgyllningen. En aning ostadig.

Utropspris
300 EUR