SERVIS, GLAS, 96 delar, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-talets första hälft.
15 selterglas,
14 whiskyglas,
15 mindre cocktailglas,
13 rödvinsglas
14 vitvinsglas,
10 likörglas
14 starkvinsglas,
Bruksslitage. 1 Selterglas med fotnagg, samtliga rödvinsglas med nagg vid foten varav 2 större, 1 vitvinsglas med mindre fotnagg, 1 likörglas med mindre fotnagg, 4 starkvinsglas med mindre fotnagg.