Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter och växtligheter, samt en med motiv av enbart växtligheter, diameter ca 23 cm.
Slitage, en tallrik med omfattande skador. De andra fem, en med fotringsnagg. Annars smärre nagg, mistor.