FAT, TALLRIK samt ASK med lock, 3 delar, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal,

Dekor med fjärilar, blommor och figurscener.
Fat, längd 27,5 cm, djup tallrik, diameter ca 25 cm. Ask med lock höjd totalt ca 11,5 cm.

Nagg. Lagning. Slitage. Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK