"Percival Gull", "Cierva Autogiro", "D.H. Leopard Moth", "imperial Airways Liner", "Long Wing Monoplane", "General Monospar". Ving mått 7-13 cm. I originalkartong.
En propeller saknas. Skruv till rotorblad saknas för helikoptern. Slitage. Fläckar.
En liten not daterad 11-9-38 medföljer.