Design
996789

RON ARAD, fåtölj, "Rover Chair", för One Off Ltd, London 1980-tal.

Ställbart "Roversäte" i svart skinn på rörställning av svartlackerad aluminium. Etikettmärkt ONE OFF.

Slitage. Klädsel med mindre sprickor/hål. Revor.

Utropspris
20 000 SEK