RON ARAD

Fåtölj, "Rover Chair", för One Off Ltd, London 1980-tal.

Ställbart "Roversäte" i svart skinn på rörställning av svartlackerad aluminium. Etikettmärkt ONE OFF.

Konditionsrapport

Slitage, hårdare vid sittytan. Revor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Erik Bilén

Göteborg

Erik Bilén
Värderingsman

+46-703-43 64 88
erik.bilen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    21 000
    2 145 EUR
    2 590 USD

    Budhistorik (18 bud)
    7 3 jan 22:4721000SEK
    8 3 jan 22:4620000SEK
    7A 3 jan 22:4619999SEK
    Acceptpris på 16 000 SEK uppnåddes