Två stycken orientaliska (hos en har läderfodralet torkat och därmed fastnat). Två med grepp av horn. Längd ca 21-35 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Skador.
Kapten Bror Kugelbergs samling på Ekeberg. Jönköping