Silver med hamrad yta. Flaskor och askar av glas med skärslipad dekor.
Rektangulär ask av glas 11 cm.
2 runda askar av glas 6 cm.
2 flaconger av glas med glasproppar 11 cm.
Skrin med sammetsklädsel invändigt 12 cm.
Nålfat 13 cm.
Knappjärn, delvis stål, 21 cm.
Skohorn, delvis stål, 22 cm.
Handspegel med fassettslipat glas 29 cm.
Hårborste 22,5 cm.
Klädborste 16 cm.
Slitage. Smärre nagg. Glasproppar med nagg. Skrin med gåvogravyr. Borstar med sliten borst , torrsprickor på trä samt saknar några nitar.