KATE MALONE, Golvvas, stengods signerad och daterad, 1986

Glaserad i olika toner och färger. Reliefdekor av kräftor, sjöstjärnor, snäckor med mera. Höjd 49 cm, diameter 40 cm

Smärre slitage.

Utropspris
7 000 SEK