YKI NUMMI, taklampa modell 64-401, Stockmann Orno, 1960-tal.
Blågrå-, samt vit akrylskärm. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 70 cm. Diameter 39 cm.
Aningen smulten på skärm. Slitage och märken. Ej funktionstestad.