STJÄRNGLOB/HIMMLAGLOB, "Kombi Stjärnglob", Italien, 1900-talets tredje kvartal.

Fot av svärtat trä och kromad metall. Ställning i plast med kompass. Glob av stjärnhimlen märkt "Printed in Italy". Höjd ca 37 cm.

Bruksskick. Ej funktionstestad. Små fläckar och rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK