MATTA/TEXTIL

"Duchatelltäcket", Märta Måås-Fjetterström, signerad MMF, 301 x 153 cm.

Tillverkad före 1942. Blå- och grönmönstrad.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Fläckar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - M4

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    Slutpris

    16 500
    1 685 EUR
    2 035 USD

    Budhistorik (9 bud)
    2 6 jan 21:3316500SEK
    4A 6 jan 21:3216000SEK
    2 6 jan 21:3215500SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes