JOSEF EKBERG, praktskål och ljusstakar, ett par, flintgods, Gustavsberg, 1920-/30-tal.
Dekor i guld. Fatet med hänklar. Signerat J Ekberg och numrerat N-152. Längd 35 cm. Ljusstakar höjd 9 cm.
Förgyllning med smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10