KAROTT MED LOCK, "Flora Danica", modell nr 170/171.
"Silene armeria L" (Rosenglim). Rund form med polykrom och förgylld dekor. Lockknopp i form av kvistar och blommor. Svarvat trähandtag. Diam 23,5, längd 40 cm. I originalask.
Asken med slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.