SERVISDELAR, ca 88 st, porslin, Musselmalet Helblond samt halvblond, Royal Copenhagen, Danmark.
12 djupa tallrikar (1079), diameter 23 cm
13 tallrikar (1085), diameter 23 cm
13 tallrikar (1084), diameter 25 cm
6 assietter (574), diameter 17 cm
13 assietter (1087), diameter 17,5 cm
1 uppläggningsfat (552), längd 22,5 cm
1 uppläggningsfat (1147), längd 30 cm
1 uppläggningsskål (26), 21,5x21,5 cm
1 uppläggningsskål (1019), diameter 28 cm
1 skål på fot (511), diameter 17,5 cm
2 assietter (1086), diameter 20 cm
1 par ljusstakar (3334)
2 uppläggningsfat (401), längd 20,5 cm
1 uppläggningsfat (539), diameter 33 cm
1 kaffekanna utan lock (722)
1 sockerskål (657)
1 gräddkanna (521)
1 liten skål (755)
12 kaffekoppar med fat (719)
4 kaffekoppar med fat + 1 fat (2162)
Obetydligt ytslitage. enstaka nagg.