KORKSKRUVAR, sex stycken, mestadels 1900-talets första hälft. Bok medföljer.

A metall. Olika modeller. Längd ca 10-14 cm. Boken "Scandinavian Corkscrews" av Buster Berntson och Per Ekman medföljer.

Bruks och åldersbetingat slitage. Märken. Repor.

Utropspris
2 000 SEK