GOLVUR, Allmoge, 18/1900-tal.

GOLVUR, Allmoge, 18/1900-tal.

Målat, tredelat fodral. Urtavla märkt "MLS". Två lod och pendel medföljer. Längd 64, djup 26, höjd ca 216 cm.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK