Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
69 föremål
Boksnurra, 1900-talets mitt.
2d 20 tim
Boksnurra, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets mitt.
1d 20 tim
Byrå, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
23 tim 45m
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
Aktuellt bud
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, funkis, omkring 1900-talets mitt.
1d 19 tim
Byrå, funkis, omkring 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn 1900-talets senare del.
3d 19 tim
Serveringsvagn 1900-talets senare del.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
4d 18 tim
Soffa, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
2d 22 tim
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, 1900-talets mitt.
6d 20 tim
Spegel, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, rokokostil, 1800-talets slut.
21 tim 13m
Spegel, rokokostil, 1800-talets slut.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets mitt.
3d 19 tim
Sängbord ett par 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.