266 föremål
Soffa, 1940/50-tal.
23 tim 43m
Soffa, 1940/50-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GamFratesi, stolar, 4 st, "Beetle", Gubi.
23 tim 31m
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Georg Kofoed, hörnbarskåp 1960-tal Danmark.
2 tim 19m
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord ur "Lovö"-serien.
3d
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kjell Engman, "Angel".
22 tim 57m
Kjell Engman, "Angel".
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tord Björklund, vilstol, "Skye", IKEA, 1980/90-tal.
< 1m
4 625 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Charles & Ray Eames, kontorsstol, "EA117" Vitra.
5d 23 tim
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gino Sarfatti, taklampa, "2097/30", Flos, Italien.
2d 23 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Stolar, 6 st, Italien 1900-talets andra hälft.
5d
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Holger Johansson, taklampa, Westal, 1960/70-tal.
51m 49s
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, fåtölj, "Ägget".
< 1m
23 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Oscar Reutersvärd, utan titel.
1d
24 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
21m 49s
30 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK