Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

321 föremål
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
13 tim 4m
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
11 tim 14m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ljuskrona, "Empire", Lux Illuminazione.
5d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Burberry, filt.
13 tim 42m
Burberry, filt.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
10 tim 52m
Golvlampa, 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
4d 14 tim
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
11 tim 34m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK