Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

1703 föremål
Sten Johansson, vägglampetter, ett par, Arvika.
3d
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Blomberg, skulptur.
6d 10 tim
Stig Blomberg, skulptur.
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Stig Blomberg, väggrelief, "Snöfrid".
4d 9 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stol, allmoge.
2d 11 tim
Stol, allmoge.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 6 st Lammhult 1960/70-tal.
5d 11 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, Farstrup, Danmark 1960-tal.
2d 11 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Ljungberg, Odling.
2d 10 tim
Sven Ljungberg, Odling.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Swedish Grace, taburett, 1930-tal.
6 tim 3m
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Säng, sengustaviansk, omkring år 1800.
3d
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, Art Déco, 1920-tal.
3d 1 tim
Taklampa, Art Déco, 1920-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Scandinavian Modern, 1940-tal.
4d 5 tim
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början.
3d
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
3d 2 tim
1 502 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
3d
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets mitt.
3d 10 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK