134 föremål
Matta, Kina, semiantik/antik, ca 106 x 57 cm.
2d 14 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kirman, ca 420 x 300 cm.
11 tim 40m
4 150 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Gustaviansk, sent 1700-tal.
2d 15 tim
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
14 tim 27m
Eldskärm, omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Blomberg, skulptur.
14 tim 39m
Stig Blomberg, skulptur.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
6d 16 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arthur Percy, "Husgavlar och blommande träd".
4d 10 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bricka nysilver 1900-talets första hälft.
15 tim 21m
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Arén, "Blomsteräng".
3d 15 tim
Olof Arén, "Blomsteräng".
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK