Jenny Nyström, Sovande flicka.
1m 26s
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Sexbrachatus".
5m 26s
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vitrinskåp, funkis, 1920/30-tal.
9m 26s
3 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vinglas, 10 st, 1800-talets  mitt.
11m 26s
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, Danmark.
13m 26s
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK