Vårens Klassiska 562

10 föremål
716. POKAL med LOCK, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
719. SPETSGLAS. Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
720. SPETSGLAS, sex (3+3) stycken. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
721. POKALER med LOCK, ett par, glas. Ca 1800, Göteborg eller Gjövik.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
722. BÄGARGLAS, två stycken. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
723. GLASSERVIS, 24 delar. Gustaviansk stil.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
724. GLASSERVIS, 94 delar. Kosta "Junior", 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
725. GLASSERVIS, 62 delar. Kosta "Junior", 1900-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK