1033
362353

DESSERTBESTICK, 18 delar, 6+10, av Adolf Zethelius, Stockholm 1812.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
363 - 454 EUR
386 - 483 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgyllda. Bestående av 6 st. gafflar och 10 st knivar. Svensk dubbelräfflad modell. Stämplat vapen för familjen Adelswärd. Vikt 653 gram. (18)

Tilläggslista

Stämplad Adolf Zethelius.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

193. Skrivskåp, tillskrivet Johan Bäckström (1773-1837), daterat 1828.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK