Höstens Klassiska 577

10 föremål
676. POKAL MED LOCK, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
677. POKAL, glas, 1700-tal.
677. POKAL, glas, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
678. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
679. VINGLAS, sex stycken. 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
680. GLASSERVIS, 55 delar. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
681. SELTERSGLAS, nio stycken. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
682. VINGLAS, 12 stycken. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
683. GLASSKÖLJARE, sju stycken. 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
684. BORDSLYSTRAR, ett par, England/Irland, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
685. GLASSERVIS, 104 delar. Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK