1516
528313

KONSOLBORD. Sverige, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av gulspräcklig marmor uppburen av delfiner. Dekor av pastellage. Längd 94, bredd 42, höjd 81 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

75. Stolar, sexton stycken, snarlika, Stockholmsarbeten, 1700-talets senare del, Transition.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK