Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
1627. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1627. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1626. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1626. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1624. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1624. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1623. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1623. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1622. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1622. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1620. LJUSSTAKAR, ett par. Sengustavianska, 1700-talets slut.
1620. LJUSSTAKAR, ett par. Sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1621. LJUSSTAKAR, ett par. Sverige, 1800-talets första hälft.
1621. LJUSSTAKAR, ett par. Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1628. LJUSSTAKAR, ett par. Troligen 1900-talets början. Louis XVI-stil.
1628. LJUSSTAKAR, ett par. Troligen 1900-talets början. Louis XVI-stil.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1619. LJUSSTAKAR, två stycken snarlika. Barock, omkring år 1700.
1619. LJUSSTAKAR, två stycken snarlika. Barock, omkring år 1700.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
972. LOCKBÄGARE, av Henrik Feiff, Stockholm före 1689. Barock.
972. LOCKBÄGARE, av Henrik Feiff, Stockholm före 1689. Barock.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1689. LOCKURNOR, ett par. Louis XVI-stil i Clodions art, 1800-tal.
1689. LOCKURNOR, ett par. Louis XVI-stil i Clodions art, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
313. LOHAN, porslin. Troligen Japan, tidigt 1900-tal.
313. LOHAN, porslin. Troligen Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1603. LYKTA, för två ljus. Sverige, 1700-talets andra hälft.
1603. LYKTA, för två ljus. Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
863. Landskap med herde och getter.
863. Landskap med herde och getter.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
798. Lorens Pasch d y Hans krets, Barn lekande med insekter.
798. Lorens Pasch d y Hans krets, Barn lekande med insekter.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
801. Louis Belanger, "Utsikt över staden från Djurgårdslandet".
801. Louis Belanger, "Utsikt över staden från Djurgårdslandet".
Klubbat pris 
460 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
802. Louis Belanger, Bergigt landskap med figurstaffage.
802. Louis Belanger, Bergigt landskap med figurstaffage.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
915. Louis Jean Desprez Tillskriven, "Scala dei Franceschini à Agrigente".
915. Louis Jean Desprez Tillskriven, "Scala dei Franceschini à Agrigente".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
911. Louis Jean Desprez, Italienskt landskap med bondgård och figurer.
911. Louis Jean Desprez, Italienskt landskap med bondgård och figurer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
887. Louis Leopold Robert, Den sovande stråtrövaren.
887. Louis Leopold Robert, Den sovande stråtrövaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
587. Louis Sparre, Vy från Skeppsbron mot Katarina kyrka, Stockholm.
587. Louis Sparre, Vy från Skeppsbron mot Katarina kyrka, Stockholm.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
872. Lutspelaren.
872. Lutspelaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1617. LÄSLAMPA, för två ljus. Senempire, 1800-talets mitt.
1617. LÄSLAMPA, för två ljus. Senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1616. LÄSLAMPA, för två ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.
1616. LÄSLAMPA, för två ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1319. MANSCHETTKNAPPAR i grön, vit, röd och svart emalj. Motiv med spelkort.
1319. MANSCHETTKNAPPAR i grön, vit, röd och svart emalj. Motiv med spelkort.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1323. MANSCHETTKNAPPAR med blå emalj samt briljantslipade diamanter totalt 0.14 ct.
1323. MANSCHETTKNAPPAR med blå emalj samt briljantslipade diamanter totalt 0.14 ct.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1278. MANSCHETTKNAPPAR med emalj och diamanter totalt 0.40 ct.
1278. MANSCHETTKNAPPAR med emalj och diamanter totalt 0.40 ct.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1444. MANSCHETTKNAPPAR med emalj samt diamanter totalt 0.12 ct.
1444. MANSCHETTKNAPPAR med emalj samt diamanter totalt 0.12 ct.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1321. MANSCHETTKNAPPAR med röd och vit emalj i form av ett kors.
1321. MANSCHETTKNAPPAR med röd och vit emalj i form av ett kors.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1317. MANSCHETTKNAPPAR samt FRACKKNAPPAR, med diamanter totalt ca 1.90 ct.
1317. MANSCHETTKNAPPAR samt FRACKKNAPPAR, med diamanter totalt ca 1.90 ct.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1205. MANSCHETTKNAPPAR, "Trinity", signerade Cartier.  Serienr: K02862.
1205. MANSCHETTKNAPPAR, "Trinity", signerade Cartier. Serienr: K02862.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1207. MANSCHETTKNAPPAR, signerade Cartier nr: 751222. "Trinity" modell.
1207. MANSCHETTKNAPPAR, signerade Cartier nr: 751222. "Trinity" modell.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
791. MARTIN MIJTENS D.Ä, olja på duk, "Karl XI" (1655-1697).
791. MARTIN MIJTENS D.Ä, olja på duk, "Karl XI" (1655-1697).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1506. MATBORD. England, 1800-tal.
1506. MATBORD. England, 1800-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1505. MATBORD. England, omkring 1830 och senare. Regency.
1505. MATBORD. England, omkring 1830 och senare. Regency.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1731. MATTA, semiantik Birjand, ca 342,5 x 263,5 cm.
1731. MATTA, semiantik Birjand, ca 342,5 x 263,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1761. MATTA, semiantik Kirman/Yesd sannolikt, ca 238 x 140,5 cm.
1761. MATTA, semiantik Kirman/Yesd sannolikt, ca 238 x 140,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1760. MATTA, semiantik Kirman/Yesd, ca 478 x 303 cm.
1760. MATTA, semiantik Kirman/Yesd, ca 478 x 303 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1749. MATTA, semiantik Täbris sannolikt, 420 x 304 cm.
1749. MATTA, semiantik Täbris sannolikt, 420 x 304 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1738. MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.
1738. MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
959. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
959. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
954. MUGG med lock, Moskva 1880-tal.
954. MUGG med lock, Moskva 1880-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
871. Man med pilgrimsstav.
871. Man med pilgrimsstav.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
812. Marcus Larsson, Skeppsbrott under glödande himmel.
812. Marcus Larsson, Skeppsbrott under glödande himmel.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
811. Marcus Larsson, Skonare i storm.
811. Marcus Larsson, Skonare i storm.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
931. Maria Magdalena.
931. Maria Magdalena.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
751. Mathurin Moreau, Vid brunnen.
751. Mathurin Moreau, Vid brunnen.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
789. Mikael Dahl Tillskriven, Dam i röd klänning.
789. Mikael Dahl Tillskriven, Dam i röd klänning.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
604. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
604. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
600. Mosse Stoopendaal, Gräsänder.
600. Mosse Stoopendaal, Gräsänder.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
331. MÅLNING av QI BAISHI (1864-1957). Krabbor och höstlöv, signerad med dedikation.
331. MÅLNING av QI BAISHI (1864-1957). Krabbor och höstlöv, signerad med dedikation.
Klubbat pris 
2 900 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
322. MÅLNING med KALLIGRAFI, attribuerad till Fei Danxu (1801-1850). Kvinna i båt.
322. MÅLNING med KALLIGRAFI, attribuerad till Fei Danxu (1801-1850). Kvinna i båt.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
975. NATTVARDSKALK, ostämplad, nordeuropa 1600-tal.
975. NATTVARDSKALK, ostämplad, nordeuropa 1600-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken.  Qing dynastin (1664-1912).
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
904. Niclas Lafrensen d.ä., Regentlängd Gustav Vasa - Fredrik I.
904. Niclas Lafrensen d.ä., Regentlängd Gustav Vasa - Fredrik I.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
847. Nicolas De Courteille, Nymf med satyr.
847. Nicolas De Courteille, Nymf med satyr.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
881. Nicolas de Largilliere Hans krets, Herre i allongeperuk och brun mantel.
881. Nicolas de Largilliere Hans krets, Herre i allongeperuk och brun mantel.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
557. Nils Kreuger, "En liten grålle".
557. Nils Kreuger, "En liten grålle".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
1308. OINFATTAD OVAL BRILJANTSLIPAD DIAMANT, 1.06 ct.
1308. OINFATTAD OVAL BRILJANTSLIPAD DIAMANT, 1.06 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
744. OKÄND KONSTNÄR, skulptur, marmor, 1900-tal.
744. OKÄND KONSTNÄR, skulptur, marmor, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1733. OLD SILKE HEREKE. 162,5 x 104 cm.
1733. OLD SILKE HEREKE. 162,5 x 104 cm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1734. OLD SILKE HEREKE. 179,5 x 124 cm.
1734. OLD SILKE HEREKE. 179,5 x 124 cm.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
315. OLJEMÅLNING, Kvinnoporträtt. Qing dynastin, 1800-tal.
315. OLJEMÅLNING, Kvinnoporträtt. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
529. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula tulpaner.
529. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula tulpaner.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

958. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
105 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK