1487
581325

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Krön med Amorin i vagn. Sockelrelief föreställande putti med glob och arkitekturelement framför pyramider. Vitemaljerad urtavla. Höjd 41, längd 26 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1103. Fat, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
3 000

ditt bud
Aktuellt bud:
4 500 SEK