602
591570

MEDITATIONSMATTA, ANTIK NINGXIA. Kina, sen Qing. 122 x 62,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 909 EUR
761 - 951 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Två rutor. Ljust terrakottafärgad botten med polykroma moln. Gul bård med pärlor.

Det terrakottafärgade garnet något korroderat. Något smutsig, obetydliga fläckar och skador, smärre lagningar. Senare kortsidor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?