Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1401 föremål
852. Per Ekström, Franskt landskap i aftonrodnad.
852. Per Ekström, Franskt landskap i aftonrodnad.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
451. W A Bolin, Stockholm 1970-tal. Bestickuppsättning, 137 delar. Modell F.
451. W A Bolin, Stockholm 1970-tal. Bestickuppsättning, 137 delar. Modell F.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
213. SCHATULL, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
964. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (3).
964. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (3).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
687. ARMBAND med briljantslipade diamanter och rubiner.
687. ARMBAND med briljantslipade diamanter och rubiner.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
32 000 - 34 000 SEK
599. ARMBAND med briljant- och baguettslipade diamanter.
599. ARMBAND med briljant- och baguettslipade diamanter.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
34 000 - 36 000 SEK
1084. Michiel van Mierevelt Tillskriven, Ung dam klädd i svart och pärlor.
1084. Michiel van Mierevelt Tillskriven, Ung dam klädd i svart och pärlor.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1123. Cornelis van Poelenburgh Tillskriven, Badande nymfer.
1123. Cornelis van Poelenburgh Tillskriven, Badande nymfer.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1073. CHARLES JOSEPH NATOIRE, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
1073. CHARLES JOSEPH NATOIRE, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
983. Arvid Knöppel, "Lyssnande kid".
983. Arvid Knöppel, "Lyssnande kid".
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1117. HENDRICK VERSCHURING, Olja på pannå, signerad.
1117. HENDRICK VERSCHURING, Olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
396. Herman Hermansson, Göteborg 1725. Dryckeskanna, senbarock.
396. Herman Hermansson, Göteborg 1725. Dryckeskanna, senbarock.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1079. Pierre Mignard Hans krets, Kung Ludvig XIV och hans maka (2).
1079. Pierre Mignard Hans krets, Kung Ludvig XIV och hans maka (2).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1038. Pehr Hilleström, "Vinterstycke där en åker med fackla".
1038. Pehr Hilleström, "Vinterstycke där en åker med fackla".
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
811. MATTA. Antik Kashgai. 218,5 x 120,5 cm.
811. MATTA. Antik Kashgai. 218,5 x 120,5 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1041. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
1041. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
418. Anders Morman, Stockholm 1780. Sockerskrin, rokoko.
418. Anders Morman, Stockholm 1780. Sockerskrin, rokoko.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
118. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
118. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
851. Per Ekström, Skogsmotiv i närheten av Paris.
851. Per Ekström, Skogsmotiv i närheten av Paris.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
515A. ÖRHÄNGEN, odlade pärlor samt briljantslipad diamant ca 0.90 ct/styck.
515A. ÖRHÄNGEN, odlade pärlor samt briljantslipad diamant ca 0.90 ct/styck.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
36 000 - 38 000 SEK
501. BROSCH "Rosett" med safirer samt gammalslipade diamanter. 1920-tal.
501. BROSCH "Rosett" med safirer samt gammalslipade diamanter. 1920-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
36 000 - 40 000 SEK
538. ARMBAND med vädurhuvud och filigranornament, 1860-tal.
538. ARMBAND med vädurhuvud och filigranornament, 1860-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
36 000 - 38 000 SEK
534. ARMBAND med cabochonslipade granater.
534. ARMBAND med cabochonslipade granater.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
36 000 - 38 000 SEK
699. ARMBAND, sk. Tennisarmband, med briljantslipade diamanter, ca 3.70 ct.
699. ARMBAND, sk. Tennisarmband, med briljantslipade diamanter, ca 3.70 ct.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
36 000 - 38 000 SEK
698. RING med briljant- och baguetteslipade diamanter.
698. RING med briljant- och baguetteslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
513. BROSCH med briljant- och baguetteslipade diamanter samt rubin.
513. BROSCH med briljant- och baguetteslipade diamanter samt rubin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
628. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 3.85 ct totalt, enligt gravyr.
628. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 3.85 ct totalt, enligt gravyr.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
617. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 4.08 ct totalt enligt gravyr.
617. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 4.08 ct totalt enligt gravyr.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
1088. Louis Silvestre Tillskrivna, Damporträtt (2).
1088. Louis Silvestre Tillskrivna, Damporträtt (2).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
937. Jenny Nyström, Flicka med snöboll.
937. Jenny Nyström, Flicka med snöboll.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1241A. LJUSKRONA, för sex ljus. Tyskland, omkring år 1800.
1241A. LJUSKRONA, för sex ljus. Tyskland, omkring år 1800.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
450A. Gustaf Möllenborg Stockholm 1874. Bestickuppsättning, 148 delar.
450A. Gustaf Möllenborg Stockholm 1874. Bestickuppsättning, 148 delar.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1313A. FARTYGSMODELL. England, tidigt 1800-tal.
1313A. FARTYGSMODELL. England, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
932. Johan Krouthén, Blommande äppelträd.
932. Johan Krouthén, Blommande äppelträd.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1081. LOUIS TOCQUE, hans art, olja på duk, oval.
1081. LOUIS TOCQUE, hans art, olja på duk, oval.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
880. Anna Gardell-Ericson, I blomsterlandet, motiv från Visby.
880. Anna Gardell-Ericson, I blomsterlandet, motiv från Visby.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
936. Jenny Nyström, Gosse med snöboll.
936. Jenny Nyström, Gosse med snöboll.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
829. MATTA. Semiantik Meshed sannolikt. 533 x 317,5 cm.
829. MATTA. Semiantik Meshed sannolikt. 533 x 317,5 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1242. LJUSKRONA, för sju ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.
1242. LJUSKRONA, för sju ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
1246. AMPEL, för åtta ljus, Empire, 1800-talets början.
1246. AMPEL, för åtta ljus, Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
984. Arvid Knöppel, Rådjurskid.
984. Arvid Knöppel, Rådjurskid.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
855. Johan Krouthén, Blommande äppelträd vid vattendrag.
855. Johan Krouthén, Blommande äppelträd vid vattendrag.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1297. PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
1297. PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
938. Jenny Nyström, Barn vid gärdesgård med fåglar.
938. Jenny Nyström, Barn vid gärdesgård med fåglar.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
371. TAZZA, porslin. Qingdynastin med Qianlongsmärke.
371. TAZZA, porslin. Qingdynastin med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
948. Pietro Bazzanti Tillskriven, Knäböjande Venus.
948. Pietro Bazzanti Tillskriven, Knäböjande Venus.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1248. LYKTA, för tre ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
1248. LYKTA, för tre ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
892. ROBERT THEGERSTRÖM, duk, signerad R.Thegerström och daterad 1883.
892. ROBERT THEGERSTRÖM, duk, signerad R.Thegerström och daterad 1883.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
72. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1644).
72. VAS, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1042. Pehr Hilleström, "Hertig Johan, med flera, på vaxholmen".
1042. Pehr Hilleström, "Hertig Johan, med flera, på vaxholmen".
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1062. Pieter Snayers Tillskriven, Kavalleribatalj.
1062. Pieter Snayers Tillskriven, Kavalleribatalj.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1007. Wlastimil Hofman, Porträtt av en flicka.
1007. Wlastimil Hofman, Porträtt av en flicka.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1101. Pieter Hardime, Blomsterstilleben med urna.
1101. Pieter Hardime, Blomsterstilleben med urna.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1166. SKRIVBORD, med UPPSATS, Sengustavianskt ca år 1800.
1166. SKRIVBORD, med UPPSATS, Sengustavianskt ca år 1800.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK