silver, spindelgång, nyckeldragare, ytterboett i silver, 68 mm, tillverkad ca 1745.
Serienr 06, Boett stämplad IR
Urverk (5/10)
Urtavla och visare (7/10)
Boett (6/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)