FRANSK SKOLA 1700-tal. Dam klädd i pälsbrämad klänning och hållandes ett brev
Otydligt signerad "...lin" och daterad 1748. Uppfodrad duk 79 x 64 cm.
Krackelyr. Gulnad fernissa. Retuscher. Mindre färgbortfall. Uppfodrad och kantförstärkt duk. Ytsmuts.