907896

349. "Barn lekande vid ån".

Signerad A Malmström. Olja på duk 43,5 x 74 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Fru Veterinär Ivar Ulin, Falkenberg (inköpt 1953 från Karl Almgren Antikviteter och Inredningar, Stockholm); privatsamling.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK/20 533 - 25 667 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Pedro Westerdahl

Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8-614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund