354
906552

Paul Fischer

(Danmark, 1860-1934)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
22 700 - 27 200 EUR
24 200 - 29 000 USD
Klubbat pris
Paul Fischer
(Danmark, 1860-1934)

Flanörer i solsken, Bredgade, Köpenhamn

Signerad Paul Fischer. Olja på duk 51 x 57,5 cm.

Motivet är från Bredgade i Köpenhamn, 1920-tal. Kyrkan till höger är Sankt Ansgars katolska kyrka, uppförd 1842. Bortom kyrkan syns ett palats från 1700-talet som nu och då innehåller Kunstindustrimuseet och i fjärran syns träd som växer på Kastellets vallar.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

515. Tiffany hängsmycke "Tiffany Keys" platina med runda briljanttslipade diamanter.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK