BERGERER, 2 st, varav en av Georges Jacob (mästare i Paris 1765- 1814), Louis XV, den andra en senare kopia.
Förgyllda. Uppsvängd stoppad rygg övergående i karmar. Svängda karmar, sarger och ben. I ryggkrön och framsarg snidade blommor. Signerad under baksargen med stämpel: G*IACOB.
×
Logga in
Kunde inte logga in