BYRÅ, tillskriven Johan Neiber (mästare i Stockholm 1768-1795), rokoko.
Fanerad med valnöt, jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 79,5, bredd 42, höjd 81,5 cm. Nyckel medföljer Nyckel finns.
Fanerlagningar. Skivan lagad.
×
Logga in
Kunde inte logga in