333
990018

Marianne Richter

(Sverige, 1916-2010)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 430 - 1 900 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Marianne Richter
(Sverige, 1916-2010)

GALLERIMATTA, "Gångerolf", rölakan, ca 264 x 81,5 cm, signerad AB MMF MR

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1999. Vävd av konstvävaren Ann-Sofi Yngvesson. Certifikat från MMF AB 14 februari 2000 medföljer. "Gångerolf" är en variant av "Fasad". Tillverkad utan fransar. (Unik).

Något slitage och smutsig, smärre fläckar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?