828
1052594

URNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris

Balusterformad med dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Lockknopp i form av fohund. Höjd 47 cm. Höjd med medföljande träställ 54 cm.

Sprickor. Kantlagning, locket med insidesnagg.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

592. Ring 14K guld och silver med en gammalslipad diamant.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK