"Lioness with cubs under tree, Serengeti, 2004"
Signerad Nick Brandt och numrerad AP 1/2. Total upplaga 8 + 2 AP. Pigment print, bildyta 97 x 113 cm.
Proveniens: Atlas Gallery, London.
Atlas Gallery, London.
Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 48.