Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
1155 föremål
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
876. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
876. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
807. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
807. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
813. TERRINFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
813. TERRINFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
388. Carl Milles, Vattenbärerska (salt- och pepparkar).
388. Carl Milles, Vattenbärerska (salt- och pepparkar).
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
909. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
909. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1143. Bulgari armband "Astrale".
1143. Bulgari armband "Astrale".
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
891. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
891. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
287. MATTA, SEMIANTIK VERAMIN, ca 318 x 210,5-212 cm.
287. MATTA, SEMIANTIK VERAMIN, ca 318 x 210,5-212 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1048. Ring 18K guld med korall och åttkantslipade diamanter.
1048. Ring 18K guld med korall och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
139. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
139. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
479. Per Wickenberg, Allmogeinteriörer, ett par.
479. Per Wickenberg, Allmogeinteriörer, ett par.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
270. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
270. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
968. Penna 14K guld och silver med guillocherad emalj.
968. Penna 14K guld och silver med guillocherad emalj.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
472. Christian Eriksson, "Svea".
472. Christian Eriksson, "Svea".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
175. Jacob Kolb, kaffekanna, silver Augsburg 1779-1781. Rokoko.
175. Jacob Kolb, kaffekanna, silver Augsburg 1779-1781. Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
21. STOLAR, fyra stycken, gustavianska, 1700-talets slut.
21. STOLAR, fyra stycken, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
372. Henric Ankarcrona, Beduiner i öknen.
372. Henric Ankarcrona, Beduiner i öknen.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1158. Brosch platina med baguette- och runda briljantslipade diamanter.
1158. Brosch platina med baguette- och runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1083. Van Cleef & Arpels armband "Alhambra" 18K guld.
1083. Van Cleef & Arpels armband "Alhambra" 18K guld.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
19 000 - 22 000 SEK
36. Soffa, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
36. Soffa, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
538. Hildegard Thorell, Flicka i rött.
538. Hildegard Thorell, Flicka i rött.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1019. En collier med odlade Tahiti och South Sea pärlor.
1019. En collier med odlade Tahiti och South Sea pärlor.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
374. Carl Johan Fahlcrantz, Uppsala domkyrka i månsken.
374. Carl Johan Fahlcrantz, Uppsala domkyrka i månsken.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
371. HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad (18)75.
371. HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad (18)75.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
520. Ehrnfried Wahlqvist, Kustlandskap med kungsörnsbo.
520. Ehrnfried Wahlqvist, Kustlandskap med kungsörnsbo.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
521. Christian Fredrik Swensson, olja på duk, signerad.
521. Christian Fredrik Swensson, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
122. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
122. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
522. Johan Fredrik Höckert, ”Fattigbössan”.
522. Johan Fredrik Höckert, ”Fattigbössan”.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
137. BORDSPENDYL, Paris, 1800-talets början.
137. BORDSPENDYL, Paris, 1800-talets början.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1091. Seaman Schepps ett par örhängen 18K guld och agat.
1091. Seaman Schepps ett par örhängen 18K guld och agat.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
996. Armband 18K guld.
996. Armband 18K guld.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
348. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
348. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
161. SKULPTURER, öldelfiner, omkring år 1800.
161. SKULPTURER, öldelfiner, omkring år 1800.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
344. Gerda Roosval-Kallstenius, I trädgårdslandet.
344. Gerda Roosval-Kallstenius, I trädgårdslandet.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
418. Joseph Magnus Stäck, Vy av Gripsholms slott och Mariefreds kyrka.
418. Joseph Magnus Stäck, Vy av Gripsholms slott och Mariefreds kyrka.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
381. Karl Nordström, Kustlandskap.
381. Karl Nordström, Kustlandskap.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
145. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
145. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
450. Hans Christian Fischer, Vico - Blommande landskap.
450. Hans Christian Fischer, Vico - Blommande landskap.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
148. URNA, Älvdalen, 1800-talets början.
148. URNA, Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
563. Francois Boucher Hans art, Lekande keruber.
563. Francois Boucher Hans art, Lekande keruber.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
123. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
123. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
458. Jussi Mäntynen, "Lon vädrar fara".
458. Jussi Mäntynen, "Lon vädrar fara".
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
165. FONTÄNSKULPTUR, efter antiken, omkring år 1900.
165. FONTÄNSKULPTUR, efter antiken, omkring år 1900.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
58. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
58. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
461. Helmer Osslund, "Solspel, Lapporten (Första resan)".
461. Helmer Osslund, "Solspel, Lapporten (Första resan)".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
4. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft.
4. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
154. BORDSSKULPTURER, ett par, Frankrike, omkring 1825.
154. BORDSSKULPTURER, ett par, Frankrike, omkring 1825.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
96. APPLIQUER, för tre ljus, ett par, senempire, 1820-tal.
96. APPLIQUER, för tre ljus, ett par, senempire, 1820-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
301. TALLRIKAR, nio stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
301. TALLRIKAR, nio stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1068. Chaumet armband 18K vitguld.
1068. Chaumet armband 18K vitguld.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
443. Conrad Wise Chapman, Skridskoåkning i Bois de Boulogne.
443. Conrad Wise Chapman, Skridskoåkning i Bois de Boulogne.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK